• Топ съдържание:
  • CloudCart vs Shopify
  • За Snapchat
  • Дропшипинг
  • Мрежов маркетинг
  • Инстаграм
  • Акции
  • ТикТок
  • Бизнес книги
  • Най-добрият хостинг
MarketKing.bg
  • Маркетинг
  • Реклама
  • Финанси
  • Успех
  • Бизнес
Няма резултати
Виж всички резултати
  • Маркетинг
  • Реклама
  • Финанси
  • Успех
  • Бизнес
Няма резултати
Виж всички резултати
MarketKing.bg
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Маркетинг

6 хипер яки Google Ads практики, които ще подобрят 🚀 кампаниите ти!

Аптраил Халил От Аптраил Халил
В Маркетинг
0
6 хипер яки Google Ads практики, които ще подобрят 🚀 кампаниите ти!

Google Ads може да отнема доста време и да бъде труден да се оптимизира за B2B. Друг важен минус е, че рекламата в мрежата на Google обикновено е по-скъпа от пускането на реклами в други канали, като социалните медии.

Всъщност средната цена за клик в Google Ads за различните B2B индустрии може да достигне над 5 лева. Това значи, че цената на клик може да нарасне драстично, ако не оптимизираш кампаниите си.

Днес ще ти споделя няколко добри практики, които можеш да имплементираш в своята Google Ads стратегия, за да оптимизираш кампаниите си и да изцедиш на максимум платформата за търсене. Продължи да четеш…

Стартирай с бюджета

Първата стъпка към оптимизиране на профила ти в Google Ads започва с бюджета. Има няколко неща, които трябва да имаш предвид, когато вземаш решение за бюджета за реклами. Първо задай сума, която искаш да инвестираш в Google Ads за година.

След това вземи под внимание бизнеса и индустрията, в която се намираш. Има ли определени периоди през годината, които водят до по-високи реализации? И обратно, има ли периоди в годината, в които трафикът и реализациите ти обикновено намаляват?

Инструменти като Google Analytics ще ти дадат чудесна идея за обикновено слабите периоди за твоята компания. За индустрията като цяло, Google Trends и SEMRush дават голям вътрешен поглед към тенденциите в трафика на търсене, базирани около дадени ключови думи. Използването на всички тези инструменти заедно ще ти даде ясна представа за кои месеци трябва да увеличиш разходите си за реклама. Имай предвид, че в тези слаби периоди е добре да увеличаваш своя бюджет, защото твоите конкуренти ще гледат да ги намаляват именно защото периодът е слаб.

След като си определил годишния си бюджет и си решили колко месеца да се показват рекламите ти, последната стъпка е да зададеш дневния си бюджет.

Важно е да знаеш как Google Ads използва бюджета ти. Платформата може потенциално да премине дневния бюджет с 20%. Причината, поради която посочвам това е, че AdWords разтяга бюджета в рамките на един месец, а не за ден или за седмица. Google заема средния брой дни в месеца (30,4) и умножава дневния ти бюджет, за да определи сумата, която трябва да похарчи в рамките на един месец.

Така че нека да предположим, че бюджетът ти за реклама за година е 10 000 долара. Това, което трябва да направиш, е да вземеш десет хиляди и да го разделиш по броя на месеците, които искаш да рекламираш. След това ще вземеш тази цифра и ще я разделиш с 30,4, за да получиш зададения дневен бюджет.

Нека използваме пример, за да видим как работи всичко това!

Ще предположим, че имаме стоматологична клиника. Предполага се, че вече сме осчетоводявали всички бизнес разходи за годината (заплати на служителите, доставки, средства за отдели и ресурси и т.н.).

След като вземем предвид нашите бизнес разходи, решаваме, че имаме 15 000 лева, които да инвестираме в Google Ads за година. След това ще публикуваме в Excel лист фразите и думите, които бихме искали да насочим с рекламите си. За да бъде опростено, ще решим, че искаме да показваме реклами само за термина „почистване на зъби“.

След това ще използваме инструмент като Google Trends, SEMRush или друго подобно, за да видим средномесечните търсения на тази фраза. Предвид информацията, която получим от тези инструменти, виждаме кои месеци търсенията са по-големи и кои са по-слаби. Да предположим, че в нашия случай това биха били два месеца от годината, в които няма да пускаме реклами в Гугъл.

С това казано, вземаме бюджета си от 15 000 лева и го разделяме на 10 месеца. Това ни дава номера 1500 лева на месец. След това ще вземем тези 1500 лева и ще ги разделим на средния брой дни в месеца, който е 30,4. Дневният ни бюджет вече е определен на 49 лева.

6 хипер яки Google Ads практики, които ще подобрят 🚀 кампаниите ти!

Използвай негативни ключови думи

За да си спестиш от загуба на пари ще бъде добре да следиш за нови ключови думи, които са подходящи за твоите продукти и бизнес. Също така трябва да наблюдаваш фрази и термини, които се считат за „отрицателни“. Отрицателните ключови думи са думи, които не са подходящи за продуктите ти или такива, които няма да доведат до реализация. Например Google Ads може да показва нашата стоматология за фраза като „ленти за избелване на зъби“ и ние да харчим пари за това, а не го искаме.

Тъй като фирмата ни не продава ленти показването на нашата реклама на този потребител ще доведе до загуба на рекламни средства.

Неподходящи търсения

Този тип търсене обикновено е пряк резултат от използването на много широко съвпадение по фраза. Тези търсения нямат нищо общо с продуктите или услугите, които твоят бизнес предлага.

Например, решаваме да предложим оферта за думата „почистване на зъбите“. След това осъзнаваме, че хората намират и кликват върху нашите реклами, когато търсят термини като „почистване на зъбите за моето куче“ и „почистване на зъбите за домашни любимци“.

Въпреки че чистим зъби, ние предоставяме само услугата на хора. Това прави горепосочените търсения неподходящи за организацията ни. Крайният резултат ще бъде бюджет, който ще бъде прекаран в трафик, който няма да се преобразува.

Неквалифициран трафик

Вторият тип търсене, който искаме да обмислим се счита за неквалифициран трафик. Неквалифицираният трафик е за лица, които може да са само в изследователската фаза на фунията за продажби и не са напълно готови да направят покупка. Или по друг начин казано – те са във върха или средата на фунията.

За да се фокусираш върху реализациите на хората в бизнеса ти трябва да се фокусираш върху качеството на търсенето. Ако потребителят кликне върху рекламата ти, когато търси безплатен елемент, той няма да се преобразува, ако кацне на целевата страница и открие, че няма никакви безплатни елементи.

Отново – това наистина зависи от твоя продукт или услуга, индустрията и дали си местен или глобален бизнес.

Например, ако си стартираща технологична компания, която предлага софтуер, ще искаш да разпределиш малка част от бюджета си за привличане на трафик към „Как да…“ съдържание. По същество рекламите ти ще бъдат изразходвани за изграждане на доверие и подкрепа на маркетинговите ти усилия. След това можеш да ремаркетираш този трафик по-късно, след като установиш доверие у потребителя.

Използвай рекламни разширения

Разширенията на рекламите осигуряват допълнително пространство за тях. Това, което искам да кажа е, че използването на разширения отнема повече място в резултатите от търсенето.

Ето един прекрасен пример за това, когато правим търсене за „лазерна епилация“.

лазерна епилация

Виж как първата реклама заема два реда повече от обикновените реклами. Втората пък заема един ред допълнително.

Този допълнителен текст прави рекламите ти открояващи се в сравнение с тези на конкуренцията. Ти не само предоставяш повече информация, което води до повече предоставена стойност, но привличането на внимание към рекламата ти увеличава честотата на кликване (CTR).

Освен това – използването на разширения на рекламите увеличава очаквания CTR. Това е важно, защото по-високия CTR увеличава рекламния ти ранг. Както подсказва името, рекламен ранг е мястото, където рекламата ти се класира на първа страница. Така че използването на разширения ще ти помогне да се класираш по-високо и да увеличиш трафика.

Също така има няколко вида разширения. Това включва разширения за обаждания, приложения, връзки към сайтове и ревюта. Не само ще искаш да използваш разширения, но и да продължиш да ги тестваш, за да видиш кои от тях се преобразуват с по-висока ставка за бизнеса ти.

Изследване на конкуренцията

Необходимо е непрекъснато да проучваш какво прави конкуренцията с техните реклами. Това ще гарантира, че предоставяш най-добрата стойност и намираш възможности за увеличаване на реализациите.

Един от най-добрите инструменти за това е SEMRush, който предоставя исторически поглед върху рекламното копие, което конкуренцията е използвала. Можеш да използваш и други инструменти, за да следиш какво правят твоите съперници.

Оптимизирай landing страниците

Един чудесен начин да настроиш целевите си страници е първо да проучиш конкуренцията си. Кликни върху няколко от техните реклами, за да видиш как те интегрират своите реклами за търсене в цялостната си онлайн фуния.

Забелязваш ли някакви възможности, за да подобриш своите landing страници?

Ако е така, помисли дали да не направиш тези промени към целевата си страница. По-важното е обаче да се достигне до следните стъпки когато се изгражда целева страница. Това ще повиши качествения резултат, който ще има дългосрочни ефекти или ползи за профила ти.

Mobile friendly – с по-голямата част от търсенията, идващи от мобилни устройства, трябва първо да се увериш, че целевата страница е създадена за мобилни потребители. Изпращането на потребителите на мобилни устройства на страница, на която трябва да преминат, за да прочетат текста ти, ще доведе до увеличаване на процента на отпадане и намаляване на качествения рейтинг.

UX – страницата ти трябва да осигури цялостно положително потребителско изживяване за аудиторията. Трябва да е лесно за потребителя да извърши желаното действие възможно най-бързо.

Релевантност – рекламното ти копи трябва да е подобно на копито, което използваш на целевата си страница. Също така, ако решиш да използваш банерни реклами в дисплейната мрежа, трябва да се увериш, че изображенията и цветовете са еднакви. Твоите реклами и целеви страници трябва винаги да са еднакви за потребителя.

Задаване на местоположения за насочване

За собственика на местен бизнес е от решаващо значение да се зададе насочване по местоположение. Това позволява на Google Ads да знае, че искаш рекламите ти да се показват на определени места. Може да зададеш местоположението си по град, щат, държава или радиус на мили/километри.

Може да го настроиш на ниво кампания в профила си под „Местоположения“.

Задаването на насочване по местоположение ще спести от рекламните разходи, тъй като няма да вкарваш трафик от потребители в региони, където клиентите ти не съществуват.

Финални думи

Страхотно! Започвайки с бюджета, като използваш отрицателни ключови думи, използвайки разширения на рекламите, провеждайки конкурентно проучване, оптимизирайки целевата си страница и задавайки целеви местоположения ще бъдеш на върха в Google спрямо своите конкуренти.

Използването им ще доведе до по-високи конверсии и по-добри качествени резултати в търсачката.

Имаш ли тествана стратегия за B2B кампании? Сподели своите мисли и опит в коментарите по-долу! Ще се радвам да обменим опит.

Теми: google adsmarketkingгугъл адсгугъл рекламадигитален маркетингкак да пускам реклами в гугълконкурентно предимствомаркеткингоптимизация на сайтовеоптимизация на сайтове за търсачкиреклама в гугълрекламни разширения
Аптраил Халил

Аптраил Халил

Аптраил Халил или накратко Апи, е завършил бакалавърска степен в Икономически Университет Варна със специалност "Бизнес Информационни Системи". Възпитаник е на ПГИ "Д-р Иван Богоров" Варна и завършва специалност "Застрахователно и осигурително дело". Интересува се от маркетинг, реклама, технологии и финанси. В момента е съосновател на PRFirm и оглавява Search engine маркетинг отдела на фирмата.

Още по темата

подобряване на съдържанието на уебсайта
Маркетинг

Как да подобрим съдържанието на нашия уебсайт, благодарение на платформата Whitepress?

Online advertizing Bulgaria
Бизнес

ONLINE ADVERTISING BULGARIA се завръща!

Следващ
Най-добрия начин да получиш максимални резултати от инфлуенсър маркетинг!

Най-добрия начин да получиш максимални резултати от инфлуенсър маркетинг!

Най-новото

  • Как да подобрим съдържанието на нашия уебсайт, благодарение на платформата Whitepress?
  • Най-бързите WordPress теми
  • ONLINE ADVERTISING BULGARIA се завръща!
  • 10 доказани начина да намалите степента на отпадане на вашия сайт и да увеличите реализациите
  • Как да възложите задача за писане на текст
  • Ръководство за използване на Snapchat: всичко, което трябва да знаеш!

    Ръководство за използване на Snapchat: всичко, което трябва да знаеш!

    0 shares
    Сподели 0 Tweet 0
  • Как да стартираш дропшипинг бизнес през 2021 година?

    0 shares
    Сподели 0 Tweet 0
  • 👨‍💻 Защо трябва да стоиш далеч от всякакви МЛМ бизнеси? 🏃🏻‍♂️

    0 shares
    Сподели 0 Tweet 0
  • Разликата между акции и облигации – наръчник за начално инвестиране

    0 shares
    Сподели 0 Tweet 0
  • Как да създадеш първата си реклама в Instagram?

    0 shares
    Сподели 0 Tweet 0

За нас

MarketKing.bg e специализирано издание за маркетинг, реклама и финанси. Нашата мисия е да предоставяме качествено съдържание за нашите читатели. Тук ще намериш различни анализи, инфографики, полезни съвети, добри практики и други интересни неща от света на маркетинга, рекламата и финансите.

всичко за бизнеса

Последни

  • Как да подобрим съдържанието на нашия уебсайт, благодарение на платформата Whitepress?
  • Най-бързите WordPress теми
  • ONLINE ADVERTISING BULGARIA се завръща!
  • 10 доказани начина да намалите степента на отпадане на вашия сайт и да увеличите реализациите
  • Как да възложите задача за писане на текст

Партньори

Всичко за Враца

Алтернативно

Benchtalks.com

Нотариуси

За мъжете

Интересни новини

Аз избрах

  • Бисквитки
  • Общи условия
  • Контакти

2013-2022 © Копирането на съдържание от MarketKing.bg без разрешение е забранено! Създадено с ❤ във Варна!

Няма резултати
Виж всички резултати
  • Топ съдържание:
  • CloudCart vs Shopify
  • За Snapchat
  • Дропшипинг
  • Мрежов маркетинг
  • Инстаграм
  • Акции
  • ТикТок
  • Бизнес книги
  • Най-добрият хостинг

2013-2022 © Копирането на съдържание от MarketKing.bg без разрешение е забранено! Създадено с ❤ във Варна!

Този сайт използва бисквитки. Продължавайки да ползвате този сайт, се съгласявате да бъдете траквани от бисквитки. Посетете Бисквитки за повече информация.